Олесь донченко лсничиха скорочено. Вірші та оповідання про школу, перше вересня, про першокласників, школярів, про буквар. Олесь Донченко. Любима книжка

Олесь донченко лсничиха скорочено Rating: 9,1/10 422 reviews

Хрестоматія школяра

олесь донченко лсничиха скорочено

У кролячій норі 119 Канікули Анатолій Костецький 120 Урок позакласного читання. » 46 Василь Симоненко 46 «Сама ж господарка на колії доріг. У кролячій норі 163 Юний друже! З нього й робили колись чорнило. Чи виникло в тебе запитання, який дубовий чорнильний горішок бачила вві сні Улянка? Хто ж така лісничиха, чому твір має таку назву? » Тарас Шевченко 39 Богдан Лепкий 40 Іван Франко 42 Полудень 43 «Сипле, сипле, сипле сніг. Бог сонця Ра 3 Єгипетський міф. Одні прийшли з дитинства — це казки. А ось велика буква «С», і під нею намальовано сову, сніп, стіл, сани, сапку.

Next

Офіційний сайт Дніпропетровської міської централізованої системи бібліотек для дітей

олесь донченко лсничиха скорочено

Макар Макарович зовсім не такий, щоб радіти з лиха. Ірина Ґудзик «Вертеп» Урок 29 Тема. Її прослідили і упіймали німці. Та зате в погребі було повно буряків — білих і червоних, і картопля — така, як два кулаки завбільшки. Вони завжди отак обідають удвох, бо тільки ж їх двоє живе в хатині. Кожний висмикнутий корінець лускався з тихим тріскотом, як електрична іскра з гребінця, коли його потерти сукниною. Введение в раздел «В стране детства».

Next

Літературне читання 4 клас (за підручником В. О. Науменко)

олесь донченко лсничиха скорочено

Довго б отак сидіти із заплющеними очима та слухати, коли ж це дві сороки прилетіли й застрекотали на дубі: «Чи скорро, старра, буррю стріч-чати? Якими деталями ви доповнили б малюнок? Прочитайте цю частину тексту один одному, перекажіть зміст близько до тексту. Біля хатини притулився зроблений із хворосту і обмазаний глиною сарайчик. Є ще в школярки і другий зошит — для арифметики. А там повернеться з війни тато, і вона приведе його сюди, й покаже йому свою роботу. Іван Франко «Дивувалась зима», «Заєць та їжак» Урок 55 Тема. Леся Українка «Уже весняне сонце припікає. «Кругом, женчики, кругом», «Ой я жала, жала», «Пісенька житнього віночка».

Next

Розробки Уроків Літературне Читання 4 Клас

олесь донченко лсничиха скорочено

Біля неї лежав заступ, а навколо чорніли горбочки свіжої землі. Сьогодні на піджаці в хлопця було два ґудзики чорних, один сірий і один, миленький, білий. А і цей обов'язок виконано, тоді ми, скучивши один за одним, збіжимось нарешті десь у балці біля ковбані, що вода в ній перегріта, аж гаряча, і вся кишить пуголовками, з яких потім жаби виростають здоровенні, мов крокодили. «Ж» — сердитий жук з гострими кігтями. Краса природи у віршах українських поетів 43 Сосна Леся Українка 44 Ліна Костенко. Донченко поклав справжній факт про те, як одна дівчинка з Лубенського району на Полтавщині, замість батька, який пішов захищати рідну Вітчизну, працювала лісничихою. Її кругле ніжне підборіддя схоже було на яблуко, а припечений сонцем кирпатенький ніс скидався на жовту лісову грушку, яка вистигла проти сонця аж на самісінькій верхівці дерева.

Next

ЛІСНИЧИХА

олесь донченко лсничиха скорочено

«Іван Якович Франко» за Михайлом Коцюбин ським. Яким постав перед дівчинкою поріділий ліс? І потроху їй одлягае від серця. Вона стояла мов укопана, спостерігаючи, як вужаки один по одному, іноді сплітаючись, повільно зникали в норі під пеньком. » Додому повернулась дівчинка тоді, коли почало смеркати. Невсипущий Ян Янович, за порадою свого друга, спорудив собі напівземлянку у глинищах якраз поруч із давньою, ще, мабуть, прадідівською хатиною Заболотних, і місце виявилось просто-таки щасливим. Як ви думаєте, що скаже тато, коли побачить у хижці живого борсука? Щодня вона ходила до школи в село, сама справлялася з хатньою роботою, поралась у дворі й на городі, ще й була лісничихою замість батька-фронтовика. Тільки струмок у тиші дзюрчить, і коли ось так заплющити очі, ще й долонями їх затулити, то здається, що вийшла з гущавини дівчинка-березянка, донька старої берези, така собі босоніжка, у вінку з жовтого листя, личко біле з кори березової, а на шиї намисто з тридцяти трьох прозорих скляних дзвіночків.

Next

Літературне читання 4 клас (за підручником В. О. Науменко)

олесь донченко лсничиха скорочено

Він думає, що вона підлабузнюється до вчительки. Ходімо в поле, сину Степан Жупанин. На козиних губах тремтіли, як живі, райдужні краплини. Із сторінок його творів видно автора — митця, чутливого до нового, до проблем віку, до того,. Посібник містить орієнтовне календарне планування та розробки уроків літературного читання в 4-му класі ІI семестр , складені відповідно до вимог оновленої навчальної програми для загальноосвітніх шкіл з українською мовою навчання у редакції 2014 р. Людмила Привалова «Білі коні» Урок 28 Тема.

Next

Олесь Гончар Романові яблука (Уривок з роману спогади про селянське дитинство)

олесь донченко лсничиха скорочено

Потім сойка знову пролетіла мимо, тепер у неї в дзьобі був горіх чи жолудь. При німцях дідусь загорнув її в мішок і закопав за сараєм. По́тяг до літературної творчості виявив з дитинства. Улянка розправила крильця й злетіла на батькову руку. А десь на півдорозі між далекими Кишківськими хуторами, між Вигурівщиною і нашою слободою маленьким острівцем серед хлібів видніється ще один хутірець, вранішнє сонце вже лягло на його три тополі: живе там Роман-степовий садівник і бджоляр, а при ньому Надька, смаглочола донька його, що вчилась у Полтаві на фельдшерку, а от щастя не склалося — до батька повернулась з дитям, що вродилось у неї невідомо й від кого. Його товсті ноги скидались на два дубових стовпчики, на які для чогось натягли новенькі чоботи. На лісовій галявині 81 Повість.

Next

Лісничиха — Олесь Донченко, читати повністю текст твору онлайн. УкрЛіб : Українська Бібліотека

олесь донченко лсничиха скорочено

За сараєм був невеликий город, і всю садибу обступав навколо старий і похилий тин, на який повився хміль і кручені паничі. Золотий черевичок 17 Продовження роботи над казкою. Але спочатку познайомся з головним героєм повісті - маленькою лісничихою Улянкою. Біла мара 101 Григір Тютюнник. Та дівчинці було соромно виявити ці свої почуття. Щодня приходила сюди дівчинка і викопувала кілька ямок.

Next

Читанка

олесь донченко лсничиха скорочено

Таким ледарям та й всім нам треба приклад брати з таких, як Улянка. Вона — червона від обурення і гніву, він — з робленою байдужістю. Тільки в одному місці вона за звичкою далеко обійшла старого ясена з дуплом, у якому, знала, було гніздо шершнів. Цього червоного латиша батько Кириків привіз з-під Перекопу, ще тоді вони, бувши у війську, товаришували, і, коли виявилось, що після громадянської Яну Яновичу нема куди повертатись. Зупинився, не рухається наш степовий час. Серце в неї щеміло від жалю і великого горя. Тернівщина багата вродливими дівчатами, в неділю як висиплють на толоку, — тільки дивись! Іван Франко «Гріє сонечко» Урок 52 Тема.

Next

Скачати підручник 4 клас Літературне читання Науменко 2015 рік

олесь донченко лсничиха скорочено

Николай Вороной «Хорал -зелье» сокращенно. Як і завжди, стояли глечики на полиці, розмальовані миски притулились боком одна до одної, і материні рушники вишивані висіли по стінах; як і раніше, пахло в хаті сухими васильками й чебрецем, а матері вже не було й ніколи не буде. Восени 1924 року, після громадянської війни, відгукнувшись на заклик комсомолу Олесь Донченко добровільно вступає до лав Червоної Армії і служить на західному кордоні в кавалерійському полку, що був розквартирований у мальовничому містечку Гнівані. Злагода 21 Підсумковий урок за розділом «У країні дав­нини» Краса світу в художньому творі 45 год 22 Вступ до розділу «Краса світу в художньому творі». З цими словами Макар Макарович вставив у нору мішок, замаскував його сухою травою, поправив зашморг, ткнув у руки Улянці кінець довгої вірьовки.

Next