План до твору шпага славка беркути. план до повісті ШПАГА СЛАВКА БЕРКУТИ автор НІНА БІЧУЯ

План до твору шпага славка беркути Rating: 9,5/10 1923 reviews

Читать онлайн Славка автора Бічуя Ніна Леонідівна

план до твору шпага славка беркути

Якими можуть бути аргументи: Які аргументи можуть бути наведені на захист позиції кожної зі сторін? Розташувати картки зі словами , обгрунтувати порядок , чому саме так? Розкажіть про стосунки хлопця із татом та мамою. Поза текстом залишаються диктовані режимом правління злободенні проблеми того часу, ідеологічна заангажованість. Проблематика повісті: — дорослішання дітей; — самотність людини; — відсутність повноцінного спілкування з дорослими; — підлість і відкритість; — жорстокість молоді, ставлення до братів менших — тварин; — віра у свій талант; — стосунки в середовищі дітей; — самовдосконалення і самореалізація дитини; — відповідальність людини за свої вчинки; — дружба в житті людини; — призначення людини на землі; — формування характеру підлітків; — протистояння брехні і правди. Його батько випробовував літаки, в дитинстві був у німецькому концтаборі. Максимальне навантаження — Б Юлько Ващук «»Чотири портрети» справа немаловажна. Може, не такий уже він поганий? І це причина, чому Славку застить очі образа на світ, в якому одним доводиться важко працювати, а іншим все підноситься на тарілочці з синенькою смужечкою… Дуже сильна сцена двобою між Славком і Юльком. Марина Анатоліївна: На тебе чекали, сину.

Next

Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути». Особливості композиції твору

план до твору шпага славка беркути

Авторка книг «Дрогобицький звіздар», «Повісті», «Квітень у човні». «Уперше в житті почувалася ніяково від похвал. Славко Беркута: А…а вона сказала, про що? Перемагає Добро, хоча залишаються агресивні Лопухи, байдужі та невлаштовані Стефки, батьки, що пиячать, науковці, що видають чужу працю за свою. Якщо, звісно, життя не ламає їх раніше… Чи знайде цей єдиний правильний шлях Юлько? Ділі зіскакувала зі столу, стіл відсували під стінку, парти — далі, докупи, і Ділі показувала балетні па, дівчатка пробували повторити за нею кожен рух, а хлопчаки і чмихали зневажливо, і чудувались, і розпитували; учитель приходив якраз у ту мить, коли Ділі переконувала клас, що може простояти на пальцях рівно десять хвилин. І в цьому твір також цінний, оскільки показує, як і про що думали попередні покоління, якими були наші батьки. Поступово Ліля успішно долає цей стереотип і знаходить і себе, і повноцінне спілкування, і, можливо, вірного супутника на все життя. А поїхати на чемпіонат до Харкова; Б увійти до збірної і не порушувати присяги; В виграти бій у Юлька; Г відвідати театр.

Next

Урок української літератури у 8 класі. Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути». Проблематика, особливості композиції твору. Робота над текстом

план до твору шпага славка беркути

Урок української літератури у 8 класі Ніна Бічуя. Інсценізація розділу «Також о другій годині дня». Слабодухість… Отак принижуватися перед кимось. Вздульська Такий тип персонажа, незважаючи на зовнішню яскравість, не характеризується внутрішньою глибиною. Ніна Бічуя в цьому тексті звела ці реалії до мінімуму. Персонажі, які виконують у творі допоміжну роль, саме в стосунках із ними яскравіше окреслюються основні проблеми, централь-ний конфлікт.

Next

Ніна Бічуя «Шпага Славка Беркути»

план до твору шпага славка беркути

Трохи вниз куточки уст і вгору ліва брова гримаса виходить жалібна, ображена , хлопцеві здається, що він виглядає, як римський імператор Гай Юлій Цезар на малюнку в підручнику історії. Шифрограма: 2 3 6 7 8 10 12. Долаючи страшний біль, він вчиться ходити, тоді потай іде на ковзанку. У житті семикласників — Славка Беркути, Юлька Ващука, Лілі Теслюк, Стефка Вуса та інших — настає момент, коли приходить усвідомлення того, що безтурботне дитинство минуло. І, насправді, це не боротьба між образою і заздрістю. Інсценізація одного з уривків за бажанням групи 3. Бічуї «Шпага Славка Беркути», допомогти учням усвідомити її ідейно-художній зміст; розвивати образне та аналітичне мислення, уміння виразно читати, переказувати сюжет, виділяти його елементи, висловлювати власні міркування з приводу прочитаного; виховувати шанобливе ставлення до дружби, честі й людської гідності, сімейних цінностей, неприйняття жорстокості та обману.

Next

План конспект уроку на тему: Ніна Бічуя. “Шпага Славка Беркути”

план до твору шпага славка беркути

Розповідь про школу і дорослішання підлітків; розповідь про міських підлітків, їхнє навчання, дозвілля і життя поза школою. Андрій Степанович, тренер, правильна цитата: «Навіщо ти вчинив це побоїще? Забезпечення емоційної готовності до уроку. Стосунки ровесників перше кохання й протистояння, суперництво друзів і самоствердження. Юлько Ващук — герой, характер якого формується під впливом надмірної любові батьків та їхнього ставлення до людей, яких вони вважать нижчими за соціальним статусом. У повісті «Шпага Славка Беркути» піднято всі проблеми, окрім: А відповідальність людини за свій народ; Б дружба в житті людини; В призначення людини на землі; Г формування характеру підлітків. Втекли, а тебе покинули… Нічого не скажеш — вірні друзі. Чи існують інші шляхи розв᾽язання? А Нінель Ваврик; Б Антон Дмитрович; В Андрій Степанович; Г Лілі Теслюк.

Next

Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути». Роль батьків та вчителів у вихованні дітей

план до твору шпага славка беркути

Назвіть їх і запишіть на хмаринках, з яких ми складемо «Хмару проблем». Частина твору, де змальовуються суспільне середовище і життєві обставини, у яких формувалися риси характеру дійових осіб. Якубовська писала, що в основі творів Ніни Бічуї завжди «духовний світ людини. Я б йому… Е Антон Дмитрович «Напередодні» 2. Остаточне вирішення конфлікту, зображеного у творі, і завершення основних подій і сюжетних ліній.

Next

Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути»

план до твору шпага славка беркути

Єдиний шлях, як на мене, це повірити у своє обдарування. Славко Беркута Юлько Ващук Лілі Теслюк Стефко Вус V. Доміно Ніна Бічуя — письменниця — перекладач — лектор — театрознавець — редактор. Стою та й дивуюся: тут над сорокою розчулюється. Вік Учень 7—8 класу Місце проживання Місто Львів Стосунки з батьками Добрі, довірливі, співчутливі Ставлення до друзів Товариський Улюблене заняття Фехтування, спелеологія Стосунки з природою Захоплений природою, бачить в усьому таємниці, любить їх відкривати, цікавиться печерами Дії та вчинки Знаходить собі заняття, багато займається самореалізацією, страждає через «недовіру» однокласників Риси характеру Добрий товариш, знавець природи, борець за правду, готовність долати труднощі Ставлення автора до героя Захоплення від вміння самореалізовуватись Група 2 Заповнити анкету Юлька. Його поведінка зумовлена середовищем, яке змушує оздоблюватись, «наїжачуватись», щоб таким способом захищатися від жорстокості світу.

Next

Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути». Роль батьків та вчителів у вихованні дітей

план до твору шпага славка беркути

Учень 8 класу на контрольній роботі отримав підказку від товариша, але ніяк не може її до кінця зрозуміти. По-перше, знала англійську мову так само добре, як українську, бо, бачите, брат її вчиться на англійському відділі в університеті. Перегляд відео створив певну емоційну атмосферу. Списав із чужої книги матеріал про Львів, не називаючи автора: А Батько Лілі Б Батько Славка В Батько Стефка Г Батько Юлька Д Тренер Славка Е учитель географії 9. Твір починається лапатим снігом, який укриває місто, і закінчується так само снігопадом. Визначте моральні уроки, які ми можемо засвоїти з прочитаної частини повісті Н. Дитина не боїться жити, бо покликана відкривати світ і, можливо, він існує до тих пір, поки дорослим вистачає інтересу іти слідом за вічно невгамовними та непосидючими дітьми… Н.

Next

Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути»

план до твору шпага славка беркути

Щасливим Стефко був лише у дитинстві, і провідником у світ була його бабуся, яка померла. Валерій Шевчук Славко Лілі Наша подорож Народилася 24 серпня 1937 р. Пригадайте епізод зі зникненням тата Славка. Чи займався він вихованням дітей? Коли усміхнутися Всесвіту — станеться щось казкове. Авторка займає однозначну позицію в зображенні цього явища.

Next