Богдан лепкий мишка конспект уроку. Б. Лепкий.

Богдан лепкий мишка конспект уроку Rating: 7,2/10 1759 reviews

Конспект уроку на тему: «Література рідного краю. Богдан Лепкий. «Казка про Ксеню і дванадцять місяців»

богдан лепкий мишка конспект уроку

Викладаючи у Ягеллонському університеті, Б. Мабудь, малі діти, читаючи цю казку, потішаться із вчинку мишки, дорослі діти, тобто ви, замисляться над важливими для людей істинами. Відліт птахів осінньої пори може також сприйматися як прощання з теплою порою року, кращим періодом життя. Лепкого «Мишка», підготувати малюнки до казки. Продовжте мою думку Учитель зачитує початок певного епізоду, учень продовжує розповідь, учитель контролює, щоб у роботі взяло участь якнайбільше учнів. Доля закинула письменника у Німеччину, де він працює у таборі військовополонених , проводить культурно-освітню роботу серед колишніх воїнів царської армії. Зня­лася на задні лапки — заглядає.

Next

Б. Лепкий.

богдан лепкий мишка конспект уроку

Твір, який письменник переклав польською мовою. Фаза побудови знань Організація самостійного читання твору за методом «Спрямоване читання» Учитель. Обладнання: портрет письменника, збірки його творів; краєвиди України, аудіозапис пісні «Журавлі». Чи допоможе господиня нещасній жінці? Оголошення теми, мети, завдань уроку. Лепкий називає людей цікавими створіннями? Розкрийте суть епіграфа та проблемного запитання-роздуму. Ви будете читати мовчки та робити зупинки.

Next

Презентация и конспект к уроку № 36. Б. Лепкий. Мышка (сказка для детей)

богдан лепкий мишка конспект уроку

Він відомий як поет-лірик, мемуарист, перекладач, вчений, літературознавець і критик, педагог і освітній діяч, художник,оратор. Асоціативний кущ Страницы: 1 Нужно скачать сочиненение? Протягом уроку нехай кожен із вас замислиться над таким питанням ІІІ. Що найкращого є В серці й мислі народу мойого, В твоїх звуках, як в арфі безсмертній, жиє Й дожида воскресіння нового. Вправа з фотографіями Вибрати ті фотографії, які так чи інакше стосуються змісту «Казки про Ксеню і дванадцять місяців» Б. Перше ми за рік не заробили стільки, що тепер за місяць.

Next

Блог учителя української мови та літератури Сокол Л.В: Календарне планування. 7 клас, українська література. 2015

богдан лепкий мишка конспект уроку

Складання таблиці з використанням антитези. Одного разу, проходячи повз вокзал, письменник Богдан Лепкий побачив великий натовп людей. Чи був господар небезпечним для інших? Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу з використання інноваційних методів і прийомів. Розвиток дії: вранці рано хлопчик намагається потрапити на інший берег ставка. Метафори: «вода… котилася… вдаряла об греблю і об берег»; «гребля і беріг, відтручували її від себе…»; «…вода подавалася… ударяла…»; порівняння — «…дрібонькими, як морщини…», «…відтручували її від себе, як напасника…» · Чому, на думку хлопчика, люди не могли нарвати квітів щастя? Ні пишно вбраного когута, що ходив, мов жандар, ні круторогого вола, що лежав біля стайні, мов гора, і римигав, ні господині, що на ціле село тарахкотіла терлицею1, а язиком ще голосніше, ніж терлицею - нікого! Швидко — за одну зиму — навчився читати і писати. Перед кожною наступною частиною я ставитиму вам запитання, а ви будете мовчки читати та знаходити на нього відповідь.

Next

Урок позакласного читання у 5 класі тема : Богдан Лепкий «Казка про Ксеню І дванадцять місяців». Казкові мотиви у п’єсі. Особливості драматичного твору Думати про дітей означає думати про майбутнє

богдан лепкий мишка конспект уроку

Лепкого за жанровими ознаками нагадує притчу. Але життя складне й важке, інколи людині доводиться покидати батьківщину, хоча її образ залишається з нею назавжди. Може, продадуть; вони на гроші ласі й рідного батька продали б, а в нас нема що продавати, хоч і хотіли б». «Місячне світло лилося крізь вікна і обливало своїм синявим цвітком усі стіни, образи на стінах і цілу хатню обстановку. Після смерті матері найкращим другом Ксені був пес Лиско. Чому цю цінність не можна вважати справжньою? Які у неї сорочки, які кружева -пфу! «Так, як не можна рідну матір вибирати, так не можна самому вибирати свій рідний край»,— стверджує митець.

Next

Конспект уроку з української літератури 7 клас. Позакласне читання. Богдан Лепкий “Цвіт щастя”

богдан лепкий мишка конспект уроку

Бо: а дівчина його поцілувала; б заспівав соловейко; в дядько дав йому цукерку. Істинні та фальшиві цінності на дорозі до щастя. Музику до неї написав його рідний брат Левко Лепкий. Конопніцької - результат кількарічного бережанського періоду. Прочитайте до слів «А господиня:. Через вчинок мишки передано головну думку твору.

Next

​Конспект уроку з української літератури для 7 класу на Тарас Шевченко “Мені тринадцятий минало…”.

богдан лепкий мишка конспект уроку

Після закінчення школи вступив 1883 року до Бережанської класичної гімназії з польською мовою навчання. Мишка чесна справедлива байдужа співчутлива Господар жадібний чесний підлий злий Господарка брехлива жадібна співчутлива байдужа ІV. Очевидно, його сила: «Колись двох кабанів забив. Відповідь: злий плаче від заздрості, а добрий — від радості. Твір «Цвіт щастя» закінчується риторичним запитанням, яке стосується пошуку хлопцем квітки-щастя: а «Та чи дістане її? Потне в кавалки — посіче на шматки. Далі продовжує навчання у Віденській академії мистецтв.

Next

Розробка уроку «Богдан Лепкий. «Цвіт щастя». Прагнення кожної людини бути щасливою» з української літератури в 7

богдан лепкий мишка конспект уроку

»; 2 «Чим зворушила, над чим змусила мене замислитися повість Григора Тютюнника «Климко»? Тому він, дочекавшись коли мати заснула, пішов до ставка. Співали її над могилами полеглих Січових Стрільців як останнє прощання. · Чим пояснити те, що хлопчик буде розшукувати квітку-щастя не тільки для себе, але й для своєї мами? Мотив всеперемагаючого життєлюбства, доброти, любові. Праця в гімназії й університеті давала йому змогу утримувати родину, залишаючи небагато вільного часу на літературну творчість. Проблема: життєві потреби і захланність.

Next

Розробка уроку «Богдан Лепкий. «Цвіт щастя». Прагнення кожної людини бути щасливою» з української літератури в 7

богдан лепкий мишка конспект уроку

Багато написав казок на фольклорній основі, хоча має й цілком оригінальні, як-от: «Цвіт папороті»… Помер письменник 21 липня 1941 року, похований в Кракові на Раковецькому цвинтарі. Тиче жінці гроші під ніс і каже: «Що, гарно пахнуть? »; «Поглянув я на ягня — не мої ягнята! Тіло у нього дрижить, серце тріпочеться, уста палають. Згодом пісня поширилася в позастрілецьке середовище і її чи не відразу вважали народною… Вона відразу набула широкого розголосу, увійшла в численні співанки, стала народною. Але й хвостика ніхто не бачить, бо де там тепер людям заглядати під ліжко. Виконайте кубування слова «війна» або складіть з ним сенкен. У цей час господар і господиня гарно харчуються, розкошують, бо наживаються на війні. Мета : знати про творче життя поета, розуміти значення його творчості для українського народу.

Next